Plavání

Oddíl plavání pod hlavičkou TJ FEZKO má ve Strakonicích dlouholetou tradici. V současné době má více než 90 členů, kteří se věnují závodnímu plavání, otužileckému i synchronizovanému plavání. Novou skupinu plavců tvoří děvčata a chlapci s mentálním a tělesným postižením, kterým se od roku 2017 systematicky věnují trenérky našeho oddílu.

Zimní pohár desetiletých Čechy (2013) - 2.12.2023 - Česká Lípa02.12.2023

Zimní pohár desetiletých Čechy (2013) - 2.12.2023 - Česká Lípa

Česká Lípa, to byl tuto sobotu 2.12.2023 cíl pro naše dvě plavkyně, Miu Kotrbovou a Aničku Růžičkovou.

Soutěžili zde nejlepší plavci z Čech v Zimním poháru ČR 2023 desetiletých. Jako trenér s nimi byla Andrea Kotrbová, která se tak poprvé a parádně zhostila této funkce.

Mia si během sezóny zaplavala časy, kterými se na pohár nominovala na pět startů, Anička startovala ve čtyřech disciplínách.

V konkurenci 112 děvčat se neztratily a trenéry i sebe potěšily skvělými závody a zlepšenými časy.

Širší pódium (6. místo) bylo pro Miu ocenění za zlepšení času na 100P o 2,74 vteřiny. To bylo její nejlepší umístění v České Lípě.

Anička získala 12. místo na 100M (zlepšení o 4,75 vteřiny) a 13. za 200PZ, kde se od krajských přeborů, které se konaly před pouhými třemi týdny, zlepšila o 11 vteřin!!! I v dalších disciplínách děvčata statečně bojovala a získávala ostruhy v bojích mezi elitou českého plavání.

Další umístění:

Mia - 16. na 100M, 19. na 50P a 200PZ a 31. na 100Z

Anička - 27. na 100Z a 28. na 50Z

Oběma gratulujeme, skvělý úspěch.

Pro děti je to krásná odměna za jejich práci, na které se podílí postupně všichni naši trenéři od nejútlejšího věku všech mladých závodníků.