Plavání

Oddíl plavání pod hlavičkou TJ FEZKO má ve Strakonicích dlouholetou tradici. V současné době má více než 90 členů, kteří se věnují závodnímu plavání, otužileckému i synchronizovanému plavání. Novou skupinu plavců tvoří děvčata a chlapci s mentálním a tělesným postižením, kterým se od roku 2017 systematicky věnují trenérky našeho oddílu.

Zimní krajský přebor staršího žactva, juniorů a dospělých - Písek - 25.-26.11.202325.11.2023

Zimní krajský přebor staršího žactva, juniorů a dospělých - Písek - 25.-26.11.2023

Po úspěšných krajských přeborech jedenáctiletého a mladšího žactva ve Strakonicích jsme se hned další týden vypravili bojovat o tituly do Písku, kde se 25.-26.11.2023 konala stejná soutěž pro starší žactvo, juniory a dospělé.

 

Celkem 15 závodníků našeho oddílu závodilo celou sobotu a nedělní dopoledne o co nejlepší výsledky a někteří také o nominaci na mistrovství ČR ve svých kategoriích.

 

Jmenovitě: Hubert Bayernheimer, Hanka Bednaříková, David Bílek, Matěj Bursa, Josef Hanzlík, Vašek Hanzlík, Štěpán Novák, Jana Pešková, Kája Rubáková, Vanesa Tylová, Kristýna Věnečková, Daniel Wieser, Filip Wieser, Simon Wieser a Adam Živnůstka.

 

Celkem 112 plavců a plavkyň z osmi plaveckých oddílů, to byla konkurence pro naše borce. Čekalo na nás i se štafetami 40 disciplín, ve kterých jsme získali celkem 54 diplomů, z toho 51 v individuálních startech a 3 ve štafetách.

 

Na nejvyšší stupínek pro nejlepšího plavce jihočeského kraje vystoupili naši 19x, druhé místo nám patřilo 15x a diplom pro třetího nejlepšího jsme získali 17x.

Navíc naše štafety vybojovaly jedno první (4x50VZ MIX) a dvě třetí místa (4x50VZ MUŽI, 4x50VZ MIX).

 

Celé závody provázela pohoda a dobrá nálada, takže jsme strávili na píseckém bazénu sic dlouhý, ale příjemný čas. Přes některé chybky, neúspěchy a zklamání (bylo jich málo) jsme se dokázali přenést a schovali je do paměťové schránky na příští závody, kde se jich budeme snažit vyvarovat.

 

Věřím, že si závody užily nejen děti, ale i početná skupina fandících rodičů, kteří byli při závodech slyšet.

Tímto jim děkuji za dopravu na závody a vlastně i za podporu potomků v jejich, doufám, oblíbeném sportu.

 

Nyní vyčkáme, jak si vedli soupeři a uvidíme, jestli se někteří z našich probojují na republikové závody.

 

Dnes již víme, že z mladších závodníků se nám na závody pro nejlepší borce z Čech nominovali 4 závodníci (Mia Kotrbová (2013, Anička Růžičková (2013), Klaudie Linhartová (2012) a David Pavlík (2012)).

Jestli se přidají i starší, uvidíme co nejdříve. DRŽÍME PALCE!!!

 

Výsledky si opět můžete prohlédnout i stáhnout v záložce "Výsledky ze závodů".

 

J.B. 

 Sponzoři

 

 

V tomto e-shopu https://www.arenajech.cz/ máme jako oddíl slevy, heslo pro členy oddílu na vyžádání u trenérů. To pak v košíku zadáte jako slevový kupón.

 

  

V e-shopu www.proplavani.cz máme též slevy. Podmínky nákupu jsou stejné (sleva je vždy dle nabídky daného e-shopu), slevový kód (či heslo) opět u trenérů a zadání jako slevový kupón.

 

Zde bychom měli mít v budoucnu ještě oddílový e-shop, kde bude možné zakoupení oddílového vybavení (trička, teplákovky atd.)

 

 

Pro nákup zboží JOLYN na e-shopu https://eu.jolynclothing.com slevu není možné uplatnit, zde se ceny a akční slevy nastavují celosvětově dle marketingových kampaní.