Plavání

Oddíl plavání pod hlavičkou TJ FEZKO má ve Strakonicích dlouholetou tradici. V současné době má více než 90 členů, kteří se věnují závodnímu plavání, otužileckému i synchronizovanému plavání. Novou skupinu plavců tvoří děvčata a chlapci s mentálním a tělesným postižením, kterým se od roku 2017 systematicky věnují trenérky našeho oddílu.

Závody Zpívající fontány 2023 - XIV. ročník04.11.2023

Závody Zpívající fontány 2023 - XIV. ročník

V sobotu 4.11.2023 jsme vyrazili do lázeňského města Mariánské Lázně. Nikoliv však za účelem válení se v horkých pramenech či užívání procedur, ale do tvrdého boje v konkurenci dvaceti plaveckých oddílů.

 

Náš oddíl reprezentovalo osm plavců, konkrétně: Kája Lily Herold, Klaudy Linhartová, Kája Rubáková, Anička Růžičková, Julča Trchová, Vanda Tylová, Kristýnka Věnečková a Adam Živnůstka. Závodit měla i Mia Kotrbová, ta však kvůli zraněné noze nakonec neodcestovala.

 

Bazén v Mariánských Lázních je specifický tím, že je to pětidráha, trochu tam kloužou odrazové stěny a plavou se tam dobré časy. Téměř 1.300 přihlášených startů čekalo na rozhodčí z pořádajícího klubu a klobouk dolů, zvládli to výborně!!!

 

Naši borci bojovali skvěle a zlepšené časy se před blížícími krajskými přebory jistě hodí. Doufám, že forma vydrží nebo ještě vygraduje a my se budeme těšit z účasti co největšího počtu našich plavců na mistrovstvích Čech a ČR.

 

Děti, muži a ženy získali 7 pódiových umístění, z toho čtyři první, dvě druhá a jedno třetí místo!!!

 

Gratulujeme!!!!

 

Po komplikacích s komunikací s dalším jihočeským oddílem co se týče odvozu do Mariánských Lázní autobusem děkuji rodičům (Živnůstkovi a Růžičkovi) za bezpečnou dopravu na závody a zpět.

 

J.B.

 

 

 

 Sponzoři