Plavání

Oddíl plavání pod hlavičkou TJ FEZKO má ve Strakonicích dlouholetou tradici. V současné době má více než 90 členů, kteří se věnují závodnímu plavání, otužileckému i synchronizovanému plavání. Novou skupinu plavců tvoří děvčata a chlapci s mentálním a tělesným postižením, kterým se od roku 2017 systematicky věnují trenérky našeho oddílu.

Závody mládeže Jihlava 202219.03.2022

Závody mládeže Jihlava 2022

V sobotu 19.3.2022 jsme si dojeli zaplavat do Jihlavy na Závody mládeže 2022. Ráno bylo kruté, vyráželi jsme v 5:15 hodin. Někteří závodníci stihli něco dospat, nabrat ještě nějaké síly cestou a v 8:00 se nořili do jihlavského bazénu na ranní rozplavbu.

Jeli jsme v malém počtu šesti závodníků: Vítek Bartoš, Hubert Bayernheimer, Matěj Bursa, Kuba Ira, Jana Pešková a Kristýnka Věnečková. Děvčata byla po týdenním lyžařském kurzu, bez tréninku ve vodě, takže sil každým startem ubývalo. Přesto se svými časy v nabité konkurenci neztratila.

Chlapci měli natrénováno a bylo vidět, že mají síly na rozdávání. Zúročili kvalitní trénink a přetavili jej v zisk devíti medailí.

Největším sběratelem byl Matěj Bursa se ziskem dvou stříbrných a třech bronzových medailí. Dále uspěli Hubert Bayernheimer, který si vyplaval dvě zlaté a Kuba Ira dvě bronzové medaile. K tomu tři "bramborové medaile" a další umístění těsně pod stupni vítězů.