Západočeský pohár 2024 - Plzeň Slovany12.04.2024

Západočeský pohár 2024 - Plzeň Slovany

Tentokrát již v pátek 12.4.2024 vyrazil Zdeněk Bayernheimer jako řidič i trenér do Plzně na Západočeský pohár 2024.

S ním vycestoval minitým ve složení Hubert Bayernheimer, Jana Pešková, Vanesa Tylová a Adam Živnůstka. V sobotu se k nim přidala ještě Kristýna Věnečková, která v pátek absolvovala přijímací řízení na gymnázium. Jako druhý řidič jel v sobotu Jarda Tyl.

Opět se, stejně jako před týdnem, plavalo na padesátimetrovém bazénu, který měl tentokrát 10 drah.

226 mužů a 215 žen z 51 klubů mělo přihlášených celkem 2.385 startů v 34 disciplínách plus finále mužů a žen na trati 200PZ. Vše bylo rozděleno do třech plaveckých bloků (pátek odpoledne, sobota dopoledne a sobota odpoledne). V Plzni byla velká konkurence z celé ČR.

Startovalo se již tradičně v kategoriích se sloučenými ročníky:

A - dospělí (2005 a starší)

B - starší junioři (2006-2007)

C - mladší junioři (2008-2009)

D - starší žactvo (2010-2011)

Naši plavci proměnili 32 přihlášených startů v pěkné výkony, navíc je ozdobili ziskem dvou medailí, konkrétně Hubert jednu stříbrnou (200P) a Adam zlatou (50P). Nejen oni, ale i ostatní přidali mnoho dalších umístění v TOP TEN.

Srovnání s nejlepšími plavci ČR nám jistě pomůže v další přípravě, již vyhlížíme krajské přebory a blíží se i mistrovství, kam se, doufejme, probojují i někteří naši svěřenci.

Všem gratulujeme k dosaženým úspěchům!!!!