XXXIII. Velká cena Chodska16.09.2023

XXXIII. Velká cena Chodska

Poslední letošní letní sobota 16.9.2023 znamenala pro náš oddíl výlet na závody XXXIII. Velká cena Chodska do nedalekých Domažlic.

Jela nás malá skupinka v počtu 7 závodníků, jeden trenér a hlouček "fans", který se skládal z rodičů. Ti byli zároveň i dopravci na závody. Tímto děkuji Hance Novákové, Michalovi a Evě Živnůstkovým a Vaškovi a Štěpánce Hanzlíkovým.

Závodníci: Matěj Bursa, Josef Hanzlík, Štěpán Novák, Jana Pešková, Vanesa Tylová, Kristýna Věnečková a Adam Živnůstka.

Nesmím zapomenout ani na Lucku Manovou a Nelču Srbovou (na fotce jsou vidět za sklem), které reprezentovaly náš oddíl na postech rozhodčích, konkrétně časoměřiček na dráze dva a šest.

V místní restauraci H2O jsme měli objednaný oběd, takže jsme o polední přestávce nemuseli běhat po městě a shánět restauraci a jídlo tam.

Přestože předpověď slibovala krásné slunečné počasí, ráno jsme se cestou často potýkali s ranní mlhou, která se táhla každým údolím, které jsme projížděli. To však naše zkušené řidiče nezaskočilo a do cíle, což byl bazén v Domažlicích, jsme dorazili včas. Děti se tak mohly v klidu rozplavat, seznámit se s místním bazénem a připravit se na své přihlášené disciplíny.

Hned první starty potvrdily solidní formu a znamenaly první medaile a osobní rekordy. Toto dobré rozpoložení dětem vydrželo po celý den a v naší skupince nebylo závodníka, který by si nepřekonal nejméně tři osobáčky z přihlášených šesti startů.

Dohromady jsme získali 18 medailí (1 zlatá, 9 stříbrných a 8 bronzových). Paráda.

Celkový dojem z vystoupení našich plavců je výborný. Jsme na začátku sezóny, věřím, že jsme s trénováním na dobré cestě a děti na dalších závodech tyto výsledky nejen potvrdí, ale ještě vylepší.

Myslím, že jsme si závody všichni krásně užili, jak děcka, já i "fan club", který byl při závodech z tribuny velmi slyšet.

Po skončení závodů se děti přihlásily o odměnu za dobré výkony, takže se osádka vozu Hanky Novákové včetně mě cestou zpět zastavila na krátké občerstvení v klatovském KFC.

Všem zúčastněným děkuji za účast a nasazení při závodech a vlastně za celý skvělý den.

Na výsledky se můžete podívat nebo si je stáhnout v záložce "Výsledky ze závodů".