Plavání

Oddíl plavání pod hlavičkou TJ FEZKO má ve Strakonicích dlouholetou tradici. V současné době má více než 90 členů, kteří se věnují závodnímu plavání, otužileckému i synchronizovanému plavání. Novou skupinu plavců tvoří děvčata a chlapci s mentálním a tělesným postižením, kterým se od roku 2017 systematicky věnují trenérky našeho oddílu.

XIX. Malá cena Chodska - 17.2.202417.02.2024

XIX. Malá cena Chodska - 17.2.2024

Sobotní ráno nás přivítalo hustým deštěm a my jsme vyrazili na cestu do nevelkého, ale krásného města Domažlice, nacházejícího se na řece Zubřině, 47 km jihozápadně od Plzně a 10 km od česko-německých hranic. Cesta přes nevlídné počasí ubíhala pěkně a nikdo neměl problém se k místnímu bazénu dostat.

 

Tímto děkuji všem rodičům, kteří se na dopravě podíleli.


17. únor 2024 byl pro naše nejmladší závodníky dnem bojů o medaile na XIX. ročníku soutěže Malá cena Chodska. Pod trenérským vedením Andrey Kotrbové a mým zde soutěžili plavci narození v roce 2013 a mladší.

 

Náš oddíl reprezentovali: Abby Kotrbová, Mia Kotrbová, Barča Kusiaková, Eliška Květoňová, Jirka Linhart, Mirek Novotný, Filip Růžička, Anička Růžičková, Adam Šíma, Matěj Šmat, Adélka Šmatová, Lucka Švihálková, Teodor Szeliga a Anežka Vokatá.

 

Celkem 18 klubů z České republiky se sjelo do chodského centra Plzeňského kraje. 162 závodníků zabojovalo o sady medailí v osmnácti disciplínách, navíc o další ocenění za hlavní závody - čtyřboj 4 x 100 m - kategorie A, B a 50VZ nohy - kategorie C, D.  

 

Jako vždy probíhaly závody plynule a bez jakéhokoliv zdržení.

Naši závodníci a závodnice, bylo jich celkem čtrnáct, závodili srdnatě a bylo vidět, že mají natrénováno. Natrénováno však měli i soupeři a cenné kovy tedy visely dost vysoko.

 

Přesto se podařilo vybojovat 4 medaile (také dost bramborových, ale z těch se děti tolik neradovaly) a spoustu dalších umístění v první desítce. Navíc se jim podařilo zaplavat spoustu výborných časů a u některých jejich zlepšení přesahovalo i 10 vteřin!!!

 

Mia Kotrbová - bronzová za 100P, čtyřboj 4x100 m - 6. místo

Filip Růžička - bronzová za 50P

Anička Růžičková - bronzová za 100Z, čtyřboj 4x100 m - 8. místo

Anežka Vokatá - stříbro za 50P

 

Tabulku výsledků najdete jako vždy na těchto stránkách v záložce "Výsledky ze závodů".

 

Děti byly jako vždy skvělé a hodné.

Myslím, že jsme si všichni, včetně nás trénérů a doufám, že i rodičů na tribuně, závody parádně užili.

 

 

Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme, ať se jim i na dalších závodech daří nejméně tak, jako v Domažlicích!!!

 

 

J.B. 

 Sponzoři