Plavání

Oddíl plavání pod hlavičkou TJ FEZKO má ve Strakonicích dlouholetou tradici. V současné době má více než 90 členů, kteří se věnují závodnímu plavání, otužileckému i synchronizovanému plavání. Novou skupinu plavců tvoří děvčata a chlapci s mentálním a tělesným postižením, kterým se od roku 2017 systematicky věnují trenérky našeho oddílu.

Velikonoční výstup na Svatobor 2024 - 1. ročník01.04.2024

Velikonoční výstup na Svatobor 2024 - 1. ročník

Na velikonoční pondělí připadl datum 1.4.2024, to znamená, že bylo Apríla. Ale nás se žádné žerty netýkaly a výlet na sušický Svatobor se opravdu konal.

 

Ráno jsme se v počtu čtrnácti účastníků (na fotografii chybí Kačka Jungová, stála za hledáčkem fotoaparátu svého skvělého telefonu) a jednoho služebního psa "srazili" na strakonickém nádraží, zakoupili jízdenky a v 8:53 hodin jsme již uháněli vláčkem směr Horažďovice předměstí. Tam jsme přestoupili na motoráček a po trase zastávek Horažďovice, Velké Hydčice a Žichovice jsme ve stanici Sušice vystoupili a zahájili prvovýstup na Svatobor.

 

Čekalo nás asi 3,5 km po rovině podél Otavy, pak jsme prošli náměstím a u Kaple svatého Antonína Paduánského to začalo. Převýšení téměř 400 metrů na třech kilometrech prověřilo naši fyzickou připravenost.

 

Takzvaná Hadí stezka na Svatobor vedla po velmi nerovné kamenité cestě s různými "zkratkami".

Ve výsledku jsme všichni po svém a po svých dorazili až nahoru. Někteří dříve, někteří později, ale cíl jsme úspěšně zdolali všichni. Cestu si pár skvěle připravených borců zpestřovalo krátkými sprinty a zkratkami, které byly nakonec delší, zato méně schůdné. Výhledy a panoramata byly krásné, stálo to za to!!!

 

Tato trasa je na Mapách.cz vedená i jako cyklotrasa, ale já bych to na kole rozhodně jet nechtěl!!! A to ani nahoru, ani dolů.

 

https://mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&rc=9eaLzx84Ao9eTRNd0d&rs=coor&rs=coor&ri=&ri=&mrp=%7B%22c%22%3A132%7D&xc=%5B%5D&rwp=1%3B9e-fLx8Fwy3AZ3F-fKfgRNerjgYUewJgUzffPfGlf5zQ8fZ7g6df04gNU&x=13.5160458&y=49.2381149&z=15

 

V restauraci na vrcholu Svatoboru jsme se občerstvili, poseděli a děti se podívaly na rozhlednu. Pak jsme se rozhodovali, kterým spojem bychom rádi jeli domů a usoudili jsme, že vlak ve 14:24 ze Sušice by nám velmi vyhovoval.

 

Z kopce jsme to tedy vzali úprkem a na sušickém nádraží jsme měli ještě krásných 5 minut rezervu na nákup jízdenek. Do Strakonic jsme dorazili v 15:05 hodin a každý se dopravil domů, jak uměl. Někdo pěšky, někdo to měl zařízené a jel domů z nádraží autíčkem.

 

Každopádně výlet se vydařil, všichni jsme se vrátili v pořádku.

 

Možná jsme položili základní kámen na pěknou velikonoční tradici.

 

J.B. 

 Sponzoři