Vajgarský sněhulák 202420.01.2024

Vajgarský sněhulák 2024

20.1.2024 vyrazily trenérky Andrea Kotrbová, Kateřina Jungová a Veronika Vyčítalová s 27 plavci našeho oddílu na první letošní závody Vajgarský sněhulák 2024 do Jindřichova Hradce.

Jelo se autobusem, takže si děti (nebyl jsem tam, ale nejspíš i trenérky) po cestě užily spoustu legrace.

Závodů se zúčastnilo celkem 265 plavců a plavkyň z šestnácti klubů ČR. Naši se rektrutovali ze všech plaveckých skupin a věkových kategorií. Naše "nejstarší" závodnice byla ročník 2008 a nejmladší benjamínci 2017.

Jsme v přípravě a v plném tréninku, takže potěšily všechny výkony, zlepšení časů i projev při závodech.

Děti proměnily 141 startů ve 23 úspěchů na medailových pozicích. 6 zlatých, 8 stříbrných a 9 bronzových umístění zdobilo náš tým při cestě domů do Strakonic.

Věříme, že tyto úspěchy povzbudí děti k dalšímu pilnému tréninku a na příštích závodech opět prokáží formu dalšími umístěními na stupních vítězů.

JEN TAK DÁLE.