Strakonický Zlatý fez 2023 - Strakonice - 24.6.202324.06.2023

Strakonický Zlatý fez 2023 - Strakonice - 24.6.2023

V uplynulou sobotu 24.6.2023 se ve Strakonicích v letním plaveckém areálu konal jubilejní 35. Strakonický Zlatý fez 2023.

V souběhu se závody probíhaly v našem městě další velké akce. Pivovarská pouť 2023, oficiální otevření zrekonstruovaného fotbalového stadionu na Křemelce, neckyáda na řece Otavě a další.

Přesto, kromě rodičů závodníků, přilákala naše akce mnoho dalších diváků.

Soutěžilo zde 29 klubů, z nichž to do Strakonic měl nejdále asi plavecký oddíl Kosatky Karviná.

Celkem okolo 330 závodníků plavalo ve 25 disciplínách a absolvovalo dohromady téměř 1.500 startů.

Z našeho týmu startovalo 42 plavců a plavkyň ze všech tréninkových skupin Z1 - Z6. Jestli jsem to dobře spočítal, získali v obrovské celorepublikové konkurenci 14 zlatých, 10 stříbrných a 11 bronzových medailí.

K nim získali zároveň hodnotné ceny, které věnovalo knihkupectví Kanzelsberger a.s., sídlící ve Strakonicích na Velkém náměstí a jeho dodavatelé PEMIC BOOKS a.s. a Albatros Media a.s..

), nakonec zbylo i pro mlsné rozhodčí.

Eliška Bartzoková, která se s námi ze studijních důvodů loučí, získala za sobotní výkony pohár pro Nejlepšího Strakoňáka!!!

Poháry pro Nejlepšího Strakoňáka, nejlepší ženu a nejlepšího muže na 200PZ, věnovalo Město Strakonice a starosta Mgr. Břetislav Hrdlička v 8:00 hodin ráno závody svým proslovem, kde uvítal všechny účastníky, závody zahájil.

Nemohu nezmínit i vložený závod chlapců a děvčat s mentálním a tělesným postižením, kterým již tradičně zahajujeme odpolední program. Osm účastníků této rozplavby statečně bojovalo s předlouhým bazénem a všichni doplavali do cíle za bouřlivého potlesku všech, kteří byli shromážděni okolo bazénu. A že tam bylo lidstva!!!

I tito závodníci byli za svůj výkon odměněni a kromě diplomů a medailí obdrželi krásné ceny.

Počasí nám přálo, dopoledne bylo teplo akorát, odpoledne se děti, diváci ani rozhodčí neměli před pálivým sluníčkem kam schovat. Takže jsme se všichni krásně zahřáli.

Soutěž probíhala dle našich představ, rychle a bez zádrhelů a zdržení. Pro nás byla odměnou spokojenost a pochvaly od zúčastněných klubů.

Dětem gratulujeme k dosaženým úspěchům, přejeme krásné prázdniny a v příští sezóně na viděnou!!!

Dále bych chtěl poděkovat všem rozhodčím, pomocníkům v podobě našich plavců a rodičům, kteří nám v náročných horkých podmínkách pomáhali zabezpečit plynulý chod celé akce.

Výsledky našich borců si již tradičně můžete prohlédnout či stáhnout zde na oddílových stránkách v záložce "Výsledky ze závodů".