Plavání

Oddíl plavání pod hlavičkou TJ FEZKO má ve Strakonicích dlouholetou tradici. V současné době má více než 90 členů, kteří se věnují závodnímu plavání, otužileckému i synchronizovanému plavání. Novou skupinu plavců tvoří děvčata a chlapci s mentálním a tělesným postižením, kterým se od roku 2017 systematicky věnují trenérky našeho oddílu.

Podzimní soustředění Z1, Z2 - Volary - 26.-29.10.202326.10.2023

Podzimní soustředění Z1, Z2 - Volary - 26.-29.10.2023

Závěrečný víkend měsíce října strávili naši plavci jako obvykle na podzimním soustředění.

Skupiny Z1 a Z2 v počtu patnácti sportovců vyrazily do oblíbeného města na jihu Čech, kde jsme strávili již letní soustředění.

 

Volary nám svědčí, proto se sem rádi vracíme jak do ubytovacího zařízení Resortu Kadleců, tak na bazén ve Volarech.

Zbytek oddílu (Z3-Z6) zamířil na podzimní soustředění trochu víc na západ do Železné Rudy a dle našich informací se jim zde dařilo také výborně.

 

Trénovali jsme dvoufázově, akorát v pátek jsme si místo odpoledního plaveckého tréninku lehce zasportovali v tělocvičně.

 

Počasí tentokrát nebylo úplně ukázkové, o slunečných dnech jsme si mohli nechat akorát zdát. Vlastně nám propršelo celé soustředění a sluníčko nám svítilo až na cestu domů. I tak jsme se nenudili a nasportovali jsme toho dost.

 

Pevně věříme, že si děti soustředění užily, již se těší na další a na podzimních krajských přeborech a mistrovstvích ČR zúročí naplavané kilometry.

 

 

J.B.

 Sponzoři