Plavání

Oddíl plavání pod hlavičkou TJ FEZKO má ve Strakonicích dlouholetou tradici. V současné době má více než 90 členů, kteří se věnují závodnímu plavání, otužileckému i synchronizovanému plavání. Novou skupinu plavců tvoří děvčata a chlapci s mentálním a tělesným postižením, kterým se od roku 2017 systematicky věnují trenérky našeho oddílu.

Plzeňský vytrvalec 2024 - 1.-3.3.202401.03.2024

Plzeňský vytrvalec 2024 - 1.-3.3.2024

Na padesátimetrovém bazénu v Plzni na Slovanech se od pátku 1.3. do neděle 3.3.2024 konal již 36. ročník závodů Plzeňský vytrvalec.

Tohoto prestižního mítinku se zúčastnilo 674 závodníků z padesáti osmi klubů České republiky. Na plavce ročníků narození v rozmezí roků 2006 - 2016 čekalo celkem 30 disciplín včetně dlouhých tratí, což dělalo 3.904 přihlášených startů, rozdělených do tří soutěžních dnů.

 

S našimi třemi reprezentanty (Jana Pešková, Matěj Bursa a Adam Živnůstka) jeli jako trenéři v pátek Zdeněk Bayernheimer, v sobotu a v neděli si je vzal na starost Radek Jung.

 

Matěj se nominoval na 7 startů, Jana na 6 a Adam na 8 startů.

 

Závody šlo opět sledovat on-line na stránkách ČSPS a všichni fanoušci plaveckého sportu si tak mohli vychutnat špičkové výkony v podání nejlepších plavců ČR, kteří zde startovali.

 

Ani naši si nevedli vůbec špatně. Přestože zlepšených časů díky náročné přípravě nebylo mnoho, podařilo se vybojovat pět medailí.

Matěj Bursa - jedna stříbrná (50P) a jedna bronzová medaile (200P)

Adam Živnůstka - jedna stříbrná (200P) a dvě bronzové medaile ( 50P a 100P)

 

GRATULACE!!!

 

To je slušná bilance v těžké konkurenci, která v Plzni byla.

Byly to skvělé závody, kde naši borci viděli, jak se plave na nejvyšší úrovni v nejrychlejších rozplavbách.

 

Věřím, že inspirace od starších a zkušenějších závodníků z věhlasných klubů pomůže Janě, Matějovi a Adamovi nastartovat touhu po dalších vítězství a chuť trénovat tak, aby se příště podařilo získat ještě více úspěchů, než o tomto proběhlém víkendu.

 

Výsledky jsou jako vždy v záložce "Výsledky ze závodů".

 

Sledujte naše oddílové stránky, je na nich daleko více informací, než jenom výsledky ze závodů.

 

J.B.Sponzoři