Písecký pulec 2024 - 8. ročník - 20.4.202420.04.2024

Písecký pulec 2024 - 8. ročník - 20.4.2024

V sobotu 20.4.2024 se konal v píseckém bazénu již 8. ročník závodů Písecký pulec. Ten je cílený především na nejmladší plavce, letos se konkrétně soutěžilo v kategoriích 2014-2017 a 2018 a mladší.

S našimi devatenácti nejmenšími závodníky do nedalekého Písku cestovali trenéři Veronika Vyčítalová a Roman Novák.

Závodů se zúčastnili: Beatrice Anna Herold, Emily Marie Herold, Ondra Karl, Barča Kusiaková, Eliška Květoňová, Nelča Květoňová, Jirka Linhart, Simča Pavlíková, Filip Růžička, Teodor Szeliga, Matěj Šmat, Adélka Šmatová, Dominik Troller, Růženka Tůmová, Tadeáš Vinický, Tomáš Vojík, Anežka Vokatá a Nelča Vrbová.

Pár jedinců získávalo závodnické ostruhy poprvé, většina skupiny jsou však již zkušení plavci, kteří absolvovali závodů více.

Všichni bojovali jako o život a zaplavali si parádní osobní výkony. U malých dětí jsou tato zlepšení očekávaná, protože se v plaveckých způsobech zdokonalují rychle, rostou, sílí, takže jejich výkony se mění k lepšímu každým týdnem.

Dokonce jsme dosáhli na medaile, a nebylo jich málo. Celkem 14 krát se naši svěřenci postavili na stupně vítězů a na hrudi si odnášeli cenný kov (2 zlaté, 7 stříbrných a 5 bronzových). A to mnohdy chyběly desetinky, aby to cinklo ještě vícekrát. Spousta čtvrtých míst a dalších umístění v nejlepší desítce.

Eliška Květoňová se dokonce dostala do finále na 100PZ (polohový závod), kde skončila celkově sedmá!!!

Abby Kotrbová - 1 zlatá (100P), 3 stříbrné medaile (50VZ, 50P, 50Z)

Nela Květoňová - 2 bronzové (50VZ a 50P)

Filip Růžička - 1 bronzová (100P)

Adéla Šmatová - 1 zlatá (50P), 1 stříbrná (100P)

Tadeáš Vinický - 1 stříbrná (100P), 1 bronzová (50P)

Anežka Vokatá - 2 stříbrné (50VZ, 100VZ), 1 bronzová (50Z)

Děti nasbíraly další závodní zkušenosti a viděly, jak plavou reprezentanti ostatních klubů. To by jim mělo dodat potřebnou motivaci k dalšímu tréninku a touze po nejvyšších metách.

Jedna z posledních šancí letošní sezóny přijde 25.5.2024 na Letním krajském přeboru mladšího žactva Jihočeského kraje, které pořádá oddíl z Jindřichova Hradce.

Potom nás čeká jenom Strakonický Zlatý fez 2024, který pořádáme na našem venkovním bazénu 22.6.2024 a přijdou prázdniny, kdy si všichni naši členové od trénování a trenérů na téměř dva měsíce odpočinou.

Věřím, že si děti i trenéři Píseckého pulce užili a již se těší na další závody, kde budou mít možnost předvést ještě lepší výkony než v Písku.

Všem zúčastněným k předvedeným výsledkům gratulujeme!!!!!