Plavání

Oddíl plavání pod hlavičkou TJ FEZKO má ve Strakonicích dlouholetou tradici. V současné době má více než 90 členů, kteří se věnují závodnímu plavání, otužileckému i synchronizovanému plavání. Novou skupinu plavců tvoří děvčata a chlapci s mentálním a tělesným postižením, kterým se od roku 2017 systematicky věnují trenérky našeho oddílu.

Otavský pohár - 7. ročník - Písek21.10.2023

V sobotu 21.10.2023 se v Písku konal sedmý ročník Otavského poháru. Závodů se zúčastnilo 16 borců několika věkových kategorií. "Díky" zranění na poslední chvíli nestartoval Štěpán Novák, který byl na závodech jenom jako podpora svých kamarádů-závodníků.

Péči o celou skupinu měl tentokrát pevně v rukou Radek Jung.

Z výsledků je vidět, že "prodal" své bohaté zkušenosti s vedením i tak početného hloučku našich reprezentantů.

 

Na závodech byli tito plavci a plavkyně: Hubert Bayernheimer, Hanka Bednaříková, Matěj Bursa, Vašek Hanzlík, Lukáš Jedlička, Klaudie Linhartová, Liliana Maroušková, Nikola Němcová, David Pavlík, Jana Pešková, Kája Rubáková, Kristýna Věnečková, Daniel, Filip a Simon Wieserovi a Adam Živnůstka.

 

Všichni si vedli výborně a většinou se pohybovali v zelených číslech, což ve výsledkové tabulce (viz Výsledky ze závodů) znamená zlepšení času.

 

Při sběru dalších závodních zkušeností navíc vybojovali 15 medailových umístění, z toho 5 zlatých, 4 stříbrné a 6 bronzových.

To si zaslouží velkou pochvalu a doufám, že je to i povzbuzení do další práce před starty na blížících se krajských přeborech, kterými se mohou kvalifikovat na mistrovství Čech (2012 a 2013) a ČR (2011 a starší).

 

Někteří naši závodníci již vědí, že mají zaplavaný čas, kterým se momentálně na mistrovství kvalifikují. Navíc mají šanci na dalších závodech v Mariánských Lázních a poté krajských přeborech tyto časy zlepšit a zvýšit šance na starty mezi nejlepšími plavci v České republice.

To nás samozřejmě těší a držíme palce, ať se to podaří co největšímu počtu našich svěřenců a svěřenkyň.

 

Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

 

J.B.

 

 

 Sponzoři