Olympiáda dětí a mládeže v Olomouckém kraji 202228.06.2022

Olympiáda dětí a mládeže v Olomouckém kraji 2022

V termínu 28.-30.6.2022 několik plavců z našeho oddílu reprezentovalo Jihočeský kraj na Olympiádě dětí a mládeže v Olomouci.

Soutěžily zde ročníky narození 2008, 2009 a 2010. Každý kraj mohl nominovat 4 žáky a 4 žačky v každé kategorii, do každé disciplíny jednotlivců bylo možno přihlásit 2 závodníky příslušné kategorie a do soutěže štafet jednu štafetu bez omezení ročníků.

Skupina strakonických plavců ve složení Ema Cibulková, Kristýna Věnečková, Sára Tylová, Hubert Bayernheimer, Matěj Bursa a Jakub Ira bojovala po boku svých kamarádů z dalších jihočeských oddílů o medaile a co nejlepší umístění na mnoha rozličných tratích.

Soutěžilo se v disciplínách 50VZ, 100M, 100Z, 100VZ, 200M, 200Z, 200P, 200VZ, 200PZ, 400VZ, štafety 4x50VZ a 4x50PZ.

Naši svěřenci vytáhli na konci sezóny z rukávu poslední zbytky sil a zaplavali spoustu výborných výkonů, skvělých časů a několik parádních osobních rekordů. Ukázali, že jim bojovnost není cizí.

Na medaili nakonec dosáhl jenom Hubert Bayernheimer, byla bronzová, a to na trati 200P. Skvělými výsledky se mohou pochlubit i závodníci z ostatních klubů, kteří také reprezentovali Jihočeský kraj. Jednalo se o plavce a plavkyně z klubů z Jindřichova Hradce, Písku, Českých Budějovic (PLČB a KIN) a Tábora. Všichni borci si vyzkoušeli, jak se závodí na nejvyšší úrovni se soupeři z celé ČR.

Olympiáda dětí a mládeže v Olomouckém kraji 2022 završila sezónu 2021/2022 a nyní mají všichni závodníci a trenéři měsíc a půl až dva měsíce času na odpočinek a regeneraci. Poté se opět společně pustíme do práce a pokusíme se o to, abychom v příštím ročníku byli ještě úspěšnější než v letošním.

Mějte hezké a klidné prázdniny, užijte si dovolené, volno a někdy na viděnou!!!