Návštěva z Izraele18.04.2024

Návštěva z Izraele

Asi před třemi týdny, možná ještě o trochu déle, se trenérovi Radkovi Jungovi ozval plavec z Izraele, že by měl zájem s námi 14 dní potrénovat.

Měl tu absolvovat dva plavecké mítinky a mezi tím si potřeboval zaplavat, aby nevypadl z rytmu.

Radek přenechal konverzaci v angličtině Hubertovi Bayernheimerovi. Nás učili na základní škole úplně jiný jazyk než angličtinu, s tím se však domluvíme jenom v určitých východních zemích.

Hubert se s dvacetiletým plavcem domluvil a družba byla na světě. Run Regev se zapojil do našich tréninků, dokonce dětem (mužům a ženám) ze skupiny Z1, a vlastně i nám trenérům, ukázal nějaká nová plavecká cvičení a techniky.

Naše děti se s Runem skamarádili, procvičili se v anglickém jazyce a absolvovali společně Západočeský pohár 2024 v Plzni.

Jelikož Run bydlel poblíž Čimelic u příbuzných, ke konci jeho pobytu jsme se s ním domluvili i my, věkem pokročilejší, protože si u nich osvěžil český jazyk.

Návštěvu České republiky mladý plavec zakončil závody v Hradci Králové a vrátil se domů. Říkal však, že se do Česka chystá opět na podzim, takže se možná znovu uvidíme.