Plavání

Oddíl plavání pod hlavičkou TJ FEZKO má ve Strakonicích dlouholetou tradici. V současné době má více než 90 členů, kteří se věnují závodnímu plavání, otužileckému i synchronizovanému plavání. Novou skupinu plavců tvoří děvčata a chlapci s mentálním a tělesným postižením, kterým se od roku 2017 systematicky věnují trenérky našeho oddílu.

Letní soustředění Z1 a Z2 - Volary 2023 - 19.8. - 25.8.202325.08.2023

Letní soustředění Z1 a Z2 - Volary 2023 - 19.8. - 25.8.2023

V termínu 19.8. - 25.8.2023 absolvovaly plavecké skupiny Z1 a Z2 již v novém složení letní soustředění, tentokrát ve Volarech. S šestnácti dětmi jsme my trenéři (Radek a já) měli v plánu dopolední plavecké tréninky, suchou fyzickou přípravu a odpoledne jsme chtěli běhat a jezdit na kole.

"Suchou" a běhání jsme kvůli vedrům vynechali, abychom děcka neuvařili. Jízda na kole byla díky občasným stíněným lesním cyklostezkám milosrdnější.

 

Ubytovaní jsme byli v Resortu Kadleců, zde jsme se i stravovali a měli zde komfortní zázemí včetně celodenního pitného režimu a stálého přísunu ovoce. Stravování bylo skvělé, řada přišla i na ovocné knedlíky a palačinky k snídani. Tradiční čtvrteční pizza k večeři z pizzerie Resortu Kadleců, na kterou se děti ptaly již první den, samozřejmě nemohla chybět. Mňam.

 

Své letní soustředění zde ve stejném termínu trávili i plavci a plavkyně ze spřáteleného jihočeského oddílu Plavání České Budějovice.


Plavat jsme chodili dopoledne do místního krytého bazénu (9:30 - 11:30), který je od ubytování vzdálen cca 10 minut.

 

Odpoledne jsme vyjížděli na kolech na cyklovýlety, například do Strážného na vyhlášenou zmrzlinu v Koloniálu u Žáka, ke Křišťanovickému rybníku, do Stožce atd.. Po drobných pádech, způsobených chybami v jízdě v peletonu a nepřizpůsobení rychlosti jízdy vzhledem k povaze a stavu vozovky, získali někteří jezdci pár odřenin. Ty jsme na místě ošetřili a zranění cyklisté v pohodě dojeli a bez větších omezení dokončili zbytek soustředění. Z pádů se děti poučily a další dny jezdily bez karambolů.

 

Jednou jsme byli na procházce v nedalekém lese, kde jsme nejspíše díky velkému suchu našli pouze dvě houby. Na smaženici to nebylo.

 

Ve zbylém čase sportovaly děti obou plaveckých oddílů v areálu resortu. Společně hrály fotbal, stolní tenis, volejbal, basketbal a další hry, které děti vymyslely. Přálo nám počasí, až dost, takže jsme mohli trávit čas venku až do pozdních hodin. Večerku ve 22:00 jsme však stihli vždy.

 

Myslím, že se soustředění podařilo plavecky i cyklisticky a kolektiv se opět lépe poznal a stmelil.

 

J.B.

 Sponzoři

 

 

V tomto e-shopu https://www.arenajech.cz/ máme jako oddíl slevy, heslo pro členy oddílu na vyžádání u trenérů. To pak v košíku zadáte jako slevový kupón.

 

  

V e-shopu www.proplavani.cz máme též slevy. Podmínky nákupu jsou stejné (sleva je vždy dle nabídky daného e-shopu), slevový kód (či heslo) opět u trenérů a zadání jako slevový kupón.

 

Zde bychom měli mít v budoucnu ještě oddílový e-shop, kde bude možné zakoupení oddílového vybavení (trička, teplákovky atd.)

 

 

Pro nákup zboží JOLYN na e-shopu https://eu.jolynclothing.com slevu není možné uplatnit, zde se ceny a akční slevy nastavují celosvětově dle marketingových kampaní.