Letní Olympiáda dětí a mládeže 2024 - České Budějovice24.06.2024

Letní Olympiáda dětí a mládeže 2024 - České Budějovice

Letošní Letní Olympiáda dětí a mládeže 2024 se konala v termínu 24.-28.6.2024 v Jižních Čechách, konkrétně v krajském městě v Českých Budějovicích. V místním padesátimetrovém krytém bazénu soupeřilo 14 krajských týmů o posty nejvyšší.

Na olympiádě soutěžili současně i postižení sportovci v kategorii PARA, kteří zde také předvedli nádherné souboje a jejich výkonům fandili a tleskali všichni na zaplněných tribunách českobudějovického plaveckého areálu. Zde jsme žádného zástupce neměli.

Pro náš oddíl bylo skvělé, že se do dvacetičlenného týmu Jihočeského kraje probojovali tři naši členové. Vanesa Tylová, Matěj Bursa a Adam Živnůstka.

A opět patřili mezi nejlepší !!!

Vanesa dostala důvěru reprezentovat Jihočechy v pěti disciplínách (200M, 200PZ, 200P, 100P a 400PZ). Ve všech startech si zlepšila své osobní rekordy na padesátimetrovém bazénu a bojovala o nejvyšší mety. Na distanci 200PZ se dokonce probojovala do finále a časem 2:39,26 splnila limit SCM, čehož si ceníme minimálně stejně jako zisku medaile. Skvělý výkon.

Její umístění hovoří za vše: 6. (200PZ - finále), 8. (200PZ) 9. (400PZ), 10. (200M), 11. (200P) a 13. (100P)

Matěj nastoupil po zranění ruky a po téměř měsíčním tréninkovém výpadku, přesto dokázal držet krok se špičkou České republiky. Měl také pět startů (100P, 200P, 200PZ, 400PZ a 800VZ).

Umístění: 11. (800VZ), 15. (200P), 17. (100P a 400PZ) a 23. (200PZ)

Držíme palce k brzkému celkovému uzdravení a návratu do formy.

Adam si již od krajských přeborů držel výbornou formu a každými závody ji potvrzoval. Bylo vidět, že s trenérem vyladili formu na správný čas a Adam na olympiádě předvedl své nejlepší výkony. Závodil ve čtyřech disciplínách (100P, 200P, 100Z a 200PZ) a ve dvou, jeho nejoblíbenějších, se dostal do finále.

Zde si vybojoval jednu stříbrnou (100P) a dvě bronzové (200P a 200P finále) medaile. Navíc mu ke třetí bronzové chybělo ve finále na 100P šest setin sekundy!!!

Umístění: 2. (100P), 4. (100P - finále), 3. (200P). 3. (200P - finále), 19. (200PZ) a 21. (100Z)

Je třeba si uvědomit, že na Letní Olympiádě dětí a mládeže byli opravdu ti nejlepší plavci z celé České republiky, o to jsou výkony našich reprezentantů cennější.

Věříme, že si z těchto hvězdiček vezmou příklad ostatní členové oddílu a příkladnou prací s pílí v tréninku budou svoje kamarády v příštích letech následovat.

GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA SKVĚLOU PROPAGACI ODDÍLU TJ FEZKO STRAKONICE!!!

V tomto e-shopu https://www.arenajech.cz/ máme jako oddíl slevy, heslo pro členy oddílu na vyžádání u trenérů. To pak v košíku zadáte jako slevový kupón.

V e-shopu www.proplavani.cz máme též slevy. Podmínky nákupu jsou stejné (sleva je vždy dle nabídky daného e-shopu), slevový kód (či heslo) opět u trenérů a zadání jako slevový kupón.

Zde bychom měli mít v budoucnu ještě oddílový e-shop, kde bude možné zakoupení oddílového vybavení (trička, teplákovky atd.)

Pro nákup zboží JOLYN na e-shopu https://eu.jolynclothing.com slevu není možné uplatnit, zde se ceny a akční slevy nastavují celosvětově dle marketingových kampaní.