Plavání

Oddíl plavání pod hlavičkou TJ FEZKO má ve Strakonicích dlouholetou tradici. V současné době má více než 90 členů, kteří se věnují závodnímu plavání, otužileckému i synchronizovanému plavání. Novou skupinu plavců tvoří děvčata a chlapci s mentálním a tělesným postižením, kterým se od roku 2017 systematicky věnují trenérky našeho oddílu.

Letní Mistrovství ČR juniorů26.05.2023

Letní Mistrovství ČR juniorů

Od pátku 26.5. do neděle 28.5.2023 se v Liberci konalo Letní Mistrovství ČR juniorů, kam se zaplavanými časy nominovali Sára Tylová a Hubert Bayernheimer.

Nejen v Liberci panovalo o tomto víkendu krásné počasí, které se nejspíš také odrazilo na dobré pohodě i skvělých výkonech našich plavců.

 

Zaplavat si s elitou České republiky se nestává každý den. Naši závodníci atmosféru "velkého" mistrovství ochutnali vůbec poprvé a v obrovské konkurenci si vedli výborně. Sára absolvovala jeden start, Hubert si vybojoval starty tři, na 200P se dokonce dostal do B finále!!! Náboj mistrovství na libereckém bazénu vybičoval naše borce k parádním výkonům.

 

Sára na padesátimetrovém bazénu zaplavala 200M na hranici svých možností a Hubert si ve třech startech (50P, 100P a 200P) zaplaval tři osobní rekordy. V B finále dokonce korunoval své výkony na 200P dalším osobním rekordem a celkovým 8. místem v kategorii mladší junioři. Výsledný čas byl o 2,90 vteřiny lepší, než dosavadní osobní rekord, zaplavaný 12.5.2023 v Pardubicích. Již tam posunul osobák o 1,60 vteřiny, takže s předvedeným výkonem a časy mohou být spokojeni trenér i Hubert.

 

Parádní vystoupení obou našich borců!!!

 

Nabrané zkušenosti z velkých závodů se budou jistě hodit, možná již pro případnou nominaci na Letní Mistrovství ČR dospělých, které se koná v Praze-Podolí na přelomu června a července.

 

Na výsledky se můžete podívat, případně si je stáhnout, v záložce "Výsledky ze závodů".

 

Gratulujeme!!!

 

J.B.

 Sponzoři