Letní krajský přebor žactva, juniorů a dospělých 2024 - Písek - 18.-19.5.202418.05.2024

Letní krajský přebor žactva, juniorů a dospělých 2024 - Písek - 18.-19.5.2024

Téměř celý víkend 18.-19.5.2024 strávili plavci našeho oddílu na bazénu v Písku, kde se konaly letní krajské přebory žactva, dorostu a dospělých pro Jihočeský kraj.

V sobotu náš tým provázeli Radek Jung se Zdeňkem Bayernheimerem a v neděli jsem Zdeňka vystřídal já, opět v tandemu s Radkem.

Krajské přebory, a ještě k tomu v Písku, to jsou naše oblíbené závody. Není mnoho závodníků, takže ani startů, na závodech se nespěchá, vše plyne pěkně v klidu a pohodě. Všichni trenéři a plavci se znají, takže se tyto závody dají považovat trochu i za rodinnou a společenskou událost.

Soutěžily zde týmy: Českokrumlovský plavecký klub, TJ FEZKO Strakonice, KIN České Budějovice, Plavecký klub Jindřichův Hradec, Plavecký klub Písek, PLAVÁNÍ České Budějovice, Plavání Prachatice a TJ Tábor.

Celkem 109 plavců z Jihočeského kraje, z toho 61 mužů a 48 žen, poměřilo kvalitu přípravy v 727 startech jednotlivců. K tomu připočtěme ještě šest disciplín ve štafetách a máte postaráno o zábavu na jeden a půl dne.

Navíc si vždy ze soubojů s ostatními jihočeskými kluby přivážíme spoustu medailí.

To se podařilo i letos.

Za náš tým plavali: Hubert Bayernheimer, David Bílek, Josef Hanzlík, Vašek Hanzlík, Lukáš Jedlička, Klaudie Linhartová, Liliana Maroušková, Nikola Němcová, Štěpán Novák, David Pavlík, Jana Pešková, Kája a Kristýna Rubákovy, Tommy Ředina, Adéla Szeligová, Vanesa Tylová, Kristýna Věnečková, Filip a Simon Wieserovi a Adam Živnůstka.

Ve čtvrtek byl ještě připraven i Matěj Bursa, ale nešťastný pád při pátečním tělocviku a naštípnutá kůstka v zápěstí mu překazila šanci na zaplavání kvalitních časů a vylepšení postavení v letošních republikových statistikách.

Na 14 dní sádra na ruce, to byl páteční večerní verdikt strakonických chirurgů. Přejeme málo bolesti, brzké uzdravení a časný návrat do vody.

Kvalifikace na mistrovství ČR byl cíl nejen Matějův, ale i jeho kamarádů a kolegů z bazénu. Věříme, že se to některým z našich podaří. Uvidíme po absolvování přeborů ve všech krajích.

Závodilo se jako o život, padla spousta skvělých časů.

Ne vše se podařilo. Hlavně u nejmladších závodníků byla vidět tréma a chybičky v podobě předčasných startů či techniky obrátek. Tím pádem i zbytečných diskvalifikací, které zhatily možnost zisku některé z medailí. Věříme, že i tyto zkušenosti a větší koncentrace pomohou těmto závodníkům vyvarovat se jich již při dalších závodech.

56 medailí v jednotlivcích a 4 medaile ve štafetách, to je výsledná cifra úspěchů našeho dvacetičlenného týmu.

30 zlatých, 15 stříbrných a 11 bronzových ozdobilo hruď strakonických plavců a plavkyň v závodech jednotlivců a 3 stříbrné a 1 bronzovou vybojovali ve štafetách v napínavých soubojích, kde jednotlivá umístění dělily setinky vteřin.

Všechny disciplíny poskytly parádní podívanou.

My jsme moc rádi, že naše děti, ženy a muže plavání baví a potvrzují to na všech závodech, které s nimi absolvujeme.

Všem, kteří tento víkend závodili, GRATULUJEME!!!

S napětím budeme sledovat, jestli a kolik borců se probojuje na mistrovství, která se konají v červnu v různých městech dle ročníků narození.

Na vyladění formy na vrcholné soutěže je ještě trochu času a my věříme, že se našim zadaří a dostanou šanci zaplavat si s nejlepšími plavci České republiky a potvrdit tak kvalitu své letošní přípravy!!!

Tuto sobotu 25.5.2024 čekají krajské přebory naše nejmladší plavce (2013 a mladší).

I jim budeme držet palce a jsme zvědaví, jak jim bude jindřichohradecká voda svědčit.

V tomto e-shopu https://www.arenajech.cz/ máme jako oddíl slevy, heslo pro členy oddílu na vyžádání u trenérů. To pak v košíku zadáte jako slevový kupón.

V e-shopu www.proplavani.cz máme též slevy. Podmínky nákupu jsou stejné (sleva je vždy dle nabídky daného e-shopu), slevový kód (či heslo) opět u trenérů a zadání jako slevový kupón.

Zde bychom měli mít v budoucnu ještě oddílový e-shop, kde bude možné zakoupení oddílového vybavení (trička, teplákovky atd.)

Pro nákup zboží JOLYN na e-shopu https://eu.jolynclothing.com slevu není možné uplatnit, zde se ceny a akční slevy nastavují celosvětově dle marketingových kampaní.