Košařův memoriál - 70. ročník - Plzeň Radbuza09.03.2024

Košařův memoriál - 70. ročník - Plzeň Radbuza

Košařův memoriál v Plzni, to jsou oblíbené závody našich prsařů.

Tyto závody jsou pořádány na počest přeborníka prsařských disciplín Antonína Košaře, předválečného člena SK Radbuza Plzeň, který byl pro odpor proti nacistické okupaci zatčen a následně 8. ledna 1945 v Brandenburgu popraven.

Poctít jeho památku přijelo se svými trenéry na bazén SK Plzeň Radbuza 169 plavců.

V roce 2022 zde naši borci Hubert Bayernheimer a Kuba Ira vybojovali v celkovém umístění druhé (Hubert) a třetí místo (Kuba) za tehdy vítězným Janem Foltýnem.

Ten si ostatně vítězství zopakoval i v letošním jubilejním 70. ročníku této skvělé sportovní události. Tentokrát však nikoliv v žákovské kategorii, ale v kategorii mužů.

Letos se plzeňského prsařského trojboje pod trenérským žezlem Andrey Kotrbové zúčastnili Kája Herold, Mia Kotrbová, Klaudie Linhartová, Štěpán Novák, Vanesa Tylová, Kristýna Věnečková, Filip Wieser a Adam Živnůstka.

Všichni se vešli do dvou aut, která řídili Tonda Kotrba a Hanka Nováková.

Tímto jim děkujeme za bezpečnou dopravu do Plzně a zpět!!!

73 mužů a 96 žen z šestnácti klubů se těšilo na starty 50P, 100P a 200P a kdo neměl ani po této prsařské dávce dost, mohl si odplavat ještě štafetový závod na 4x50m opět prsařským plaveckým způsobem.

Naši borci srdnatě bojovali, některé starty se podařily, některé ne, jak to ve sportu bývá. Nakonec jsme byli s výkony všichni spokojeni. Někteří z účastníků absolvovali v týdnu před tímto mítinkem intenzivní prázdninové soustředění v podobě dvoufázových tréninků a přes únavu všichni dosáhli na výborné časy i umístění.

Karolína Lily Herold - 50P (62.), 100P (63.), 200P (64.) - celkové umístění - kategorie Žačky - 62. místo

Mia Kotrbová - 50P (52.), 100P (51.), 200P (46.) - celkové umístění - kategorie Žačky - 49. místo

Klaudie Linhartová - 50P (5.), 100P (7.), 200P (10.) - celkové umístění - kategorie Žačky - 6. místo

Štěpán Novák - 50P (17.), 100P (15.), 200P (13.) - celkové umístění - kategorie Muži - 15. místo

Vanesa Tylová - 50P (2.), 100P (4.), 200P (2.) - celkové umístění - kategorie Žačky - 3. místo

Kristýna Věnečková - 50P (8.), 100P (7.), 200P (6.) - celkové umístění - kategorie Ženy - 7. místo

Filip Wieser - 50P (7.), 100P (10.), 200P (10.) - celkové umístění - kategorie Muži - 9. místo

Adam Živnůstka - 50P (3.), 100P (2.), 200P (2.) - celkové umístění - kategorie Muži - 2. místo

Děvčata si ještě ve složení Kája, Mia, Klaudie a Vanesa zaplavala štafetový závod a skončila na sedmém místě.

Adam našel přemožitele jenom v podobě Viléma Hanzela z Plavecké akademie Zbůch, který je v kategorii ročníků 2010 největším soupeřem nejen Adama, ale i Matěje Bursy.

Vanesu po lehké ztrátě bodů na 100P předstihly pouze Anna Jirmusová z TJ Tábor (1. místo) a těsně o čtyři body i Mariana Kostolanská z domácího klubu SK Radbuza Plzeň. Klaudie skončila šestá, musíme však vzít v potaz, že spolu s ostatními našimi dívkami startovala v kategorii žaček se staršími závodnicemi.

Věřím, že nabyté zkušenosti pomohou zúčastněným v dalších závodech a úspěchy budou s tréninkovými hodinami přibývat u všech našich plavců.

Trénovat je třeba, soupeři také nespí na vavřínech a trénují z plných sil.

Všem díky za příkladné soutěžení a přejeme mnoho úspěchů v nastávajících závodech!!!