Plavání

Oddíl plavání pod hlavičkou TJ FEZKO má ve Strakonicích dlouholetou tradici. V současné době má více než 90 členů, kteří se věnují závodnímu plavání, otužileckému i synchronizovanému plavání. Novou skupinu plavců tvoří děvčata a chlapci s mentálním a tělesným postižením, kterým se od roku 2017 systematicky věnují trenérky našeho oddílu.

Jarní cena Prahy - Praha Podolí - 6.4.202406.04.2024

Jarní cena Prahy - Praha Podolí - 6.4.2024

První dubnová sobota 6.4.2024 znamenala pro skupinku šesti našich závodníků a trenérky Andrey Kotrbové závodní zastávku na bazénu v Praze Podolí, kde se konal 20. ročník Jarní ceny Prahy.

 

Plavecký stadion Podolí je velké pražské sportovní a rekreační zařízení ČSTV (bývalý Československý svaz tělesné výchovy - zanikl v roce 1990), nacházející se v jižní části města Prahy na pravém břehu řeky Vltavy.

Jedná se o velké centrum plaveckých sportů, které zahrnuje krytý bazén 50 metrů se skokanskou věží a dva venkovní bazény, z toho jeden 50 metrů dlouhý a druhý se skokanskou věží dlouhý 33 metrů (ten je využíván i pro vodní pólo).

Toto velké sportoviště se začalo stavět na podzim v roce 1959 a do provozu bylo uvedeno v roce 1965. Praha totiž pomýšlela kandidovat jako pořadatelské město olymijských her v roce 1980.

Autorem stavby Plaveckého stadionu v Podolí je významný český architekt Richard Podzemný. Na tehdejší dobu je cena 48 miliónů korun za výstavbu závratná.

 

Areál je od 10. prosince 2020 památkově chráněn!!!

 

Pořadatel TJ Bohemians Praha se musel vypořádat s velkým náporem přihlášených závodníků.

Celkem 485 závodníků absolvovalo za celý den 2.117 startů ve dvaceti dvou disciplínách. A to bylo spoustu nepřijatých plavců, kteří svými časy nedosahovali na umístění do rozplaveb ve svých kategoriích.

Původně přihlášených bylo 645 chlapců (mužů) a děvčat (žen) na 3.171 startů. Omezení startů bylo tedy na místě, za jeden den by se tak velké množství nedalo odplavat.

 

Z našeho oddílu vycestovali: Matěj Bursa, Mia Kotrbová, Klaudie Linhartová, Jana Pešková, Anička Růžičková a Vanesa Tylová. Startovat měl i Adam Živnůstka, ale stejně jako minule Vanese na závodech v Praze Radlicích, i jemu nemoc zhatila plány na zisk cenných kovů v proslaveném pražském bazénu.

 

Plavalo se v kategoriích:

J - mladší dorost (2008-2009)

A - starší žactvo (2010-2011)

B - mladší žactvo (2012-2013)

 

Je nutné si říct, že dle každoročních výsledků se na pražskou krytou padesátku nejezdí pro osobní rekordy, nýbrž pro medaile. Všichni plavci, kteří "ochutnali" tento bazén, totiž říkají, že závody zde jsou vždy skvělé, ale jedním dechem dodávají, že je zde "pomalá voda". Velmi hluboký bazén je toho zřejmě příčinou.

 

To se v tuto sobotu potvrdilo i u našich závodníků. Ve výsledkové listině se u nich objevilo jen velmi málo zlepšených osobních výkonů, přestože nasazení při závodech bylo maximální. Ve srovnání časů zaplavaných na dvacetipěti a padesátimetrovém bazénu jsou dosažené hodnoty dobré.

 

Jedinou medailistkou se nakonec stala pouze Klaudie, která z podolského bazénu vylovila jednu zlatou (100P) a jednu stříbrnou medaili (200P).

 

Stále se připravujeme na vrchol sezóny, kterým budou krajské přebory a mistrovství Čech a ČR.

 

Všem gratulujeme k dosaženým výsledkům a přejeme v přípravě mnoho zdraví a žádné zdravotní výpadky v tréninku.

 

J.B.

 Sponzoři

 

 

V tomto e-shopu https://www.arenajech.cz/ máme jako oddíl slevy, heslo pro členy oddílu na vyžádání u trenérů. To pak v košíku zadáte jako slevový kupón.

 

  

V e-shopu www.proplavani.cz máme též slevy. Podmínky nákupu jsou stejné (sleva je vždy dle nabídky daného e-shopu), slevový kód (či heslo) opět u trenérů a zadání jako slevový kupón.

 

Zde bychom měli mít v budoucnu ještě oddílový e-shop, kde bude možné zakoupení oddílového vybavení (trička, teplákovky atd.)

 

 

Pro nákup zboží JOLYN na e-shopu https://eu.jolynclothing.com slevu není možné uplatnit, zde se ceny a akční slevy nastavují celosvětově dle marketingových kampaní.