Plavání

Oddíl plavání pod hlavičkou TJ FEZKO má ve Strakonicích dlouholetou tradici. V současné době má více než 90 členů, kteří se věnují závodnímu plavání, otužileckému i synchronizovanému plavání. Novou skupinu plavců tvoří děvčata a chlapci s mentálním a tělesným postižením, kterým se od roku 2017 systematicky věnují trenérky našeho oddílu.

DRoP cup a Pohár Krumlovského medvěda22.04.2023

DRoP cup a Pohár Krumlovského medvěda

V sobotu 22.4.2023 se 22 našich závodníků, pod vedením Radka Junga a Kateřiny Jungové, vydalo do Českého Krumlova hned na dva závody, a to DRoP cup 2023 - Jihočeský kraj a Pohár Krumlovského medvěda.

 

DRoP cup 2023: Štěpán Novák, Jana Pešková, Karolína Rubáková, Simon Wieser a Adam Živnůstka

 

Pohár Krumlovského medvěda 2023: Hubert Bayernheimer, Karolína Lily Herold, Eliška Květoňová, Jiří Linhart, Klaudie Linhartová, Liliana Maroušková, David Pavlík, Simona Pavlíková, Kristýna Rubáková, Filip Růžička, Anna Růžičková, Tommy Ředina, Paula Tasáryová, Julie Trchová, Sára Tylová, Anežka Vokatá a Filip Wieser

 

Oba závody se prolínaly a starty se střídaly dle předem stanoveného klíče. Díky tomu si mohli závodníci odpočinout a podat maximální výkony.

Měli jsme zde plavce ročníků narození 2008 až 2015. Výborná parta podpořila výborné časy a umístění na stupních vítězů.

 

Vypíchnout bych mohl umístění Jany Peškové, která zvítězila v DRoP cupu ve své kategorii "Žačky 14 let" a Adama Živnůstku, který ve stejné soutěži obsadil 3. místo v kategorii "Žáci 13 let".

 

V závodu Pohár Krumlovského medvěda získali naši plavci spoustu medailí a dostali tak odměnu za svoji práci v tréninku. Konkrétně 21 zlatých, 15 stříbrných a 10 bronzových medailí.

 

Na výsledky z obou závodů se můžete podívat nebo si je stáhnout na těchto stránkách v záložce "Výsledky ze závodů". 

 

J.B.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Sponzoři