DROP Cup 2024 - 27.4.2024 - Prachatice27.04.2024

DROP Cup 2024 - 27.4.2024 - Prachatice

Krytý bazén v Prachaticích patřil v sobotu 27.4.2024 pouze jihočeským plavcům.

Konal se zde DROP Cup 2024, což jsou závody, kde plavci absolvují pět startů (100M + 100Z + 100P + 100VZ a volitelně 200PZ nebo 400VZ) a výsledky po součtu FINA bodů (FINA 2023) všech pěti disciplín určí vítěze DROP Cup 2024 v jednotlivých kategoriích.

Letos se soutěžilo v kategoriích ročníků narozených v roce 2010, 2011 a 2012.

Mimo soutěž mohli závodit i žačky a žáci (2013 a mladší) a ženy a muži (2009 a starší), ale nezapočítávali se do celkového hodnocení.

Z našeho oddílu vyrazilo s trenérkou Andreou Kotrbovou třináct plavců, jmenovitě Hanka Bednaříková, Josef Hanzlík, Vašek Hanzlík, Mia Kotrbová, Klaudie Linhartová, Štěpán Novák, David Pavlík, Simča Pavlíková, Kája Rubáková, Kristýna Rubáková, Vanesa Tylová, Kristýna Věnečková a Adam Živnůstka. Závodů se měl zúčastnit i Matěj Bursa, avšak k jeho lítosti mu v tom zabránila nemoc.

Soutěžících, jak už to na krajské úrovni bývá, nebylo mnoho, takže to byly pohodové závody.

Naši bojovali, zaplavali pěkné výkony, navíc získali spoustu medailí. Celkem 27 individuálních v jednotlivých disciplínách (14 zlatých, 8 stříbrných a 5 bronzových) a 4 v celkovém hodnocení.

V DROP Cupu 2024 se v celkovém součtu bodů umístili:

V kategorii žačky 2012 - Klaudie Linhartová - 2. místo za 1.551 bodů FINA

V kategorii žačky 2011 - Vanesa Tylová - 1. místo za 1.822 bodů FINA

V kategorii žáci 2012 - David Pavlík - 1. místo za 819 bodů FINA

V kategorii žáci 2010 - Adam Živnůstka - 3. místo za 1.630 bodů FINA

Všichni si skvěle zaplavali, o polední pauze došli na skvělý oběd a procházku, k večeru spokojeně dorazili domů s pocitem dobře odvedené práce.

V nejbližší době nás čeká Letní krajský přebor žactva, juniorů a dospělých (2012 a starší) - Jihočeský kraj, kde mají tito plavci poslední šanci zlepšit si své výkony a nominovat se na MČR.

Držíme palce, ať to vyjde a těšíme se do Písku.

V tomto e-shopu https://www.arenajech.cz/ máme jako oddíl slevy, heslo pro členy oddílu na vyžádání u trenérů. To pak v košíku zadáte jako slevový kupón.

V e-shopu www.proplavani.cz máme též slevy. Podmínky nákupu jsou stejné (sleva je vždy dle nabídky daného e-shopu), slevový kód (či heslo) opět u trenérů a zadání jako slevový kupón.

Zde bychom měli mít v budoucnu ještě oddílový e-shop, kde bude možné zakoupení oddílového vybavení (trička, teplákovky atd.)

Pro nákup zboží JOLYN na e-shopu https://eu.jolynclothing.com slevu není možné uplatnit, zde se ceny a akční slevy nastavují celosvětově dle marketingových kampaní.