České Budějovice 202424.02.2024

České Budějovice 2024

Na závody České Budějovice 2024 je v současné době opravdu těžké se nominovat.

Dnes již vyhledávané závody na krytém padesátimetrovém bazénu, navíc s elektronickou časomírou Omega, jsou každoročně v centru zájmu všech oddílů České republiky.

Letos se do Českých Budějovic sjelo 44 klubů a 504 sportovců naplnilo místní obrovský bazén.

Na pořádající oddíl PLAVÁNÍ České Budějovice a rozhodcovský tým čekalo 3.383 přihlášených startů v třiceti disciplínách.

Z našeho oddílu se na tuto víkendovou akci probojovali: Matěj Bursa, Klaudie Linhartová, Jana Pešková, Vanesa Tylová a Adam Živnůstka.

Vanda bohužel nakonec onemocněla, takže se na své kamarády mohla podívat akorát v živém přenosu, který je také již tradičně součástí těchto velkých závodů. Jana se "díky" věkovému omezení mohla zúčastnit pouze disciplíny 100VZ OPEN, kde startovali plavci bez stanovení věkových hranic.

Nakonec tedy v sobotu a v neděli 24.-25.2.2024 bojovali o medaile pouze 4 naši borci.

Dopravy na závody i vedení minitýmu se ujal Tomáš Bursa, kterému za toto patří naše díky.

Matěj, Klaudie, Jana i Adam plavali z plných sil, stanovili si několik nových osobních rekordů a dokonce to v sobotu i v neděli "cinklo".

Všichni čtyři naši reprezentanti si vyzkoušeli, jak chutnají stupně vítězů v Českých Budějovicích.

Matěj jedno zlato (50P), Klaudie dvakrát stříbro (100P a 50P), Jana jedno zlato (100VZ) a Adam jedna bronzová medaile (100P), to je výsledek jejich snažení.

Dále čtvrtá místa a umístění v TOP deset.

Ne ve všech startech se podařilo zlepšení časů, ale nad tím si nemusíme zoufat. Jednak se plavalo na padesátimetrovém bazénu a drtivá většina přihlášených časů byla z pětadvacetimetrového bazénu, druhak vrchol sezóny je daleko a my máme ještě mnoho času na poctivý trénink.

Z výkonů máme radost, gratulujeme a těšíme se na předvedené výkony na dalších závodech.

Výsledky jsou k nahlédnutí i ke stažení v záložce "Výsledky ze závodů".