Plavání

Oddíl plavání pod hlavičkou TJ FEZKO má ve Strakonicích dlouholetou tradici. V současné době má více než 90 členů, kteří se věnují závodnímu plavání, otužileckému i synchronizovanému plavání. Novou skupinu plavců tvoří děvčata a chlapci s mentálním a tělesným postižením, kterým se od roku 2017 systematicky věnují trenérky našeho oddílu.

54. ročník Velikonočních závodů - Praha Radlice23.03.2024

54. ročník Velikonočních závodů - Praha Radlice

Velikonoce jsou nejvýznamnější křesťanský svátek, oslava zmrtvýchvstání Ježíše Krista.

Kromě toho jsou Velikonoce také obdobím bohatých lidových tradic spojených s vítáním jara, které s náboženským svátkem souvisejí jen volně.

 

Přestože Velikonoce budou až tento víkend, plavecké závody 54. ročník Velikonočních závodů v Praze Radlicích se konaly již uplynulou sobotu 23.3.2024.

 

Pořadatel PSK OLYMP Praha se spolupořadatelem SK Motorlet Praha si pro závodníky připravili celkem 19 disciplín v délce 50 až 200 metrů ve dvou kategoriích A (2010-2011) a B (2012-2013).

 

Na 92 chlapců a mužů a 106 dívek a žen čekalo celkem 1019 startů.

 

Za náš oddíl vyrazili bojovat o cenné kovy Matěj Bursa, Mia Kotrbová, Klaudie Linhartová, David Pavlík, Anička Růžičková a Adam Živnůstka.

Do Prahy měla jet plavat i Vanesa Tylová, ale nemoc jí bohužel na poslední chvíli vystavila stopku, takže zůstala doma.

 

Taktovku nad naší skupinou držel Tomáš Bursa, který děti nejen skvěle odkaučoval, ale i dopravil na závody a zpět.

Díky Tome!!!

 

Všichni opět podali bezvadné výkony, většina byla spokojena se svými zaplavanými časy a padlo i dost osobních rekordů.

 

Nejúspěšnějším plavcem našeho oddílu byl Adam, který nejenže všechny své čtyři starty proměnil ve skvělá osobní maxima (na 200PZ zlepšení o 10 vteřin!!!), ale navíc získal 2 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili.

 

Ani ostatní nezůstali s parádními výkony pozadu a zaplavali skvěle. Matěj si na 100P vysoutěžil stříbrnou medaili, k tomu byl dvakrát čtvrtý a Klaudie si udělala radost dvěma třetími místy za 50VZ a 100P.

Na třetí místo málem dosáhl i David na 100P, bohužel na něj zbylo čtvrté místo. Snad to vyjde nejen Davidovi příště a nějaká medaile cinkne i ostatním, kteří na "bednu vítězů" zatím ještě nevystoupali.

 

Všichni získali další závodnické zkušenosti, které se budou hodit nejen za týden v Praze Podolí, ale i na květnových krajských přeborech, kde se všichni mohou naposledy pokusit zaplavat kvalifikační výkony na mistrovství Čech a České republiky.

 

Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i do budoucna!!!

 

J.B. Sponzoři

 

 

V tomto e-shopu https://www.arenajech.cz/ máme jako oddíl slevy, heslo pro členy oddílu na vyžádání u trenérů. To pak v košíku zadáte jako slevový kupón.

 

  

V e-shopu www.proplavani.cz máme též slevy. Podmínky nákupu jsou stejné (sleva je vždy dle nabídky daného e-shopu), slevový kód (či heslo) opět u trenérů a zadání jako slevový kupón.

 

Zde bychom měli mít v budoucnu ještě oddílový e-shop, kde bude možné zakoupení oddílového vybavení (trička, teplákovky atd.)

 

 

Pro nákup zboží JOLYN na e-shopu https://eu.jolynclothing.com slevu není možné uplatnit, zde se ceny a akční slevy nastavují celosvětově dle marketingových kampaní.