Plavání

Oddíl plavání pod hlavičkou TJ FEZKO má ve Strakonicích dlouholetou tradici. V současné době má více než 90 členů, kteří se věnují závodnímu plavání, otužileckému i synchronizovanému plavání. Novou skupinu plavců tvoří děvčata a chlapci s mentálním a tělesným postižením, kterým se od roku 2017 systematicky věnují trenérky našeho oddílu.

53. ročník Velikonočních závodů - Praha Radlice - 25.3.202325.03.2023

53. ročník Velikonočních závodů - Praha Radlice - 25.3.2023

Blíží se nám krajské přebory a mistrovské závody a naši závodníci jeli na zkušenou na další závody. Tentokrát poměřili síly na 53. ročníku Velikonočních závodů v Praze Radlicích.

 

Osm reprezentantů a reprezentantek našeho plaveckého oddílu pod vedením Tomáše Bursy prověřilo svoji formu se soupeři ze 14 týmů České republiky, včetně domácího Motorletu Praha, kde nyní plave i náš bývalý člen Maksym Kyrychenko.

 

Závodů se zúčastnili členové plaveckých skupin Z1 a Z2: David Bílek, Matěj Bursa, Ema Cibulková, Jana Pešková, Vanesa Tylová, Kristýna Věnečková, Simon Wieser a Adam Živnůstka. Závodilo se v kategoriích 2009-2010 a 2011-2012.

 

Na plaveckém stadionu v Radlicích se tradičně dařilo a 46 startů naši plavci proměnili ve spoustu výborných časů a pět umístění na stupních vítězů.

Vanesa Tylová - 2x druhá a 2x na třetím místě

Kristýna Věnečková - 1x druhá

 

Povedené závody! Všem gratulujeme, ať forma ještě stoupá!!!

Díky Tomášovi Bursovi za dopravu všech závodníků a výborný kaučing.

 

J.B.

 

 Sponzoři