Plavání

Oddíl plavání pod hlavičkou TJ FEZKO má ve Strakonicích dlouholetou tradici. V současné době má více než 100 členů, kteří se věnují závodnímu plavání, otužileckému i synchronizovanému plavání. Novou skupinu plavců tvoří děvčata a chlapci s mentálním a tělesným postižením, kterým se od roku 2017 systematicky věnují trenérky našeho oddílu.

Informace o zrušení všech letních šampionátů ve všech věkových kategoriích19.04.2020

Výbor sekce plavání ČSPS na svém posledním zasedáním, které se uskutečnilo formou videokonference, vzhledem k aktuální situaci zrušilo letní šampionáty bazénových plavců ve všech věkových kategoriích. Bazény zůstávají kvůli pandemii koronaviru i nadále zavřené a není možné trénovat ani pořádat závody. Nový termín dostalo původně březnové finále republikového šampionátu družstev, které by se mělo uskutečnit 26. a 27. září v Pardubicích.

Rozhodnutí vysvětluje předseda Výboru sekce plavání a místopředseda ČSPS Petr Adamec: „Na předchozích zasedáních sekce plavání, které probíhaly také jako videokonference, jsme si určili termín po velikonočních svátcích, kdy rozhodneme o mistrovstvích republiky. V případě, že by se bazény otevřely nejpozději do 1. června, tak by se domácí šampionáty uskutečnily. Nechtěli jsme, aby se mistrovství pořádala na poslední chvíli a nevznikla v klubech a mezi plavci i trenéry panika. Pořadatelství letošních šampionátů přechází do příští sezóny. Pokud budou mít letošní pořadatelé o organizaci mistrovství zájem i za rok, nebude se na pořádání vypisovat výběrové řízení. O rozhodnutí sekce byl informován i Výkonný výbor svazu, který schválil i nové limity pro všechna reprezentační družstva. Zimní sezóna prozatím zůstává v platnosti podle původního plánu. Uvidíme, jaký bude další vývoj situace a podle toho budeme reagovat.

16.4.2020

Dotazník sportovce - příloha ke zdravotnímu posudku 46 kB Stáhnout
Hlášení škodní události - úrazové pojištění - formulář 1.79 MB Stáhnout
Informace - koronavirus Stanovisko TJ v souvislosti s vyhlášením stavu nouze na území ČR 515.7 kB Stáhnout